Výjezdy

Jezdíme za dětmi, povídáme si, tvoříme a mazlíme se. Otevřená náruč, pochopení a objetí je mnohdy víc než konkrétní program.

Společně se učíme pro život

Děti se nejrychleji učí zážitkem a nás baví trávit s nimi společný čas. Proto naši lektoři jezdí do dětských domovů s programy plnými pestrých aktivit. Cílem je dát dětem to, co v přípravě na dospělost nejvíce potřebují – rozvíjet jejich schopnosti, podporovat sebevědomí a také přiblížit jim realitu každodenního života za branou dětského domova.

Od roku 2005 (kdy ještě nebyl založený Mimo domov) jsme navštívili přes 140 dětských domovů a výchovných ústavů na přibližně 125 výjezdech.
Formou workshopů děti učíme, co je čeká, až vyrostou. Aby byly dobře připravené na život za branou dětského domova a nepřekvapila je první, druhá ani třetí překážka.

Pomáháme jim vyznat se ve vztazích. Naučit se hospodařit s financemi. Poznat, jaké mají talenty, a více si věřit. A hlavně spolu trávíme příjemný čas u her, hudebních a výtvarných aktivit nebo u povídání. Děti potřebují pozornost dospělých lidí a pestré aktivity našich workshopů milují.

Nahrazujeme tak alespoň částečně systematickou přípravu na odchod, které u nás bohužel stále chybí. Příprava dětí není koncepční a sociální průvodci nefungují. Většinou tuto osvětu vykonávají neziskové organizace nebo domovy samotné. To ale nestačí. Dětem chybí průvodci, kteří by je minimálně rok před odchodem provázeli (vzdělávali a připravovali) a po opuštění dětského domova by jim pomohli, než se usadí a stabilizují.
Snažíme se jezdit nejvíce do domovů, které jsou spíše vzdálené od velkých měst, nebo k nim nedosáhne příliš mnoho programů.

Poslední výjezdy

Litoměřice

První adventní neděli jsme strávili v dětském domově v Litoměřicích. Zpívali jsme koledy, bubnovali, děti hrály na flétny a Kája tancoval jako o závod. Děkujeme

Zobrazit podrobnosti »

Dolní Lanov

První adventní neděli jsme strávili v dětském domově v Litoměřicích. Zpívali jsme koledy, bubnovali, děti hrály na flétny a Kája tancoval jako o závod. Děkujeme

Zobrazit podrobnosti »

Les Království

Protože byl den otevřených dveří, tak i my jsme měli možnost mimo jiné, nahlédnout třeba do starých kronik ozdravovny. Nádherné černobílé fotografie staré spoustu let

Zobrazit podrobnosti »

Reference a ohlasy

Přidejte se do našeho týmu lektorů a začněte s námi jezdit do dětských domovů. Naše workshopy jsou plné krásných setkání, legrace, ale také tolik potřebné podpory a lidské blízkosti. Pocit naplnění z času, který věnujeme dětem, máloco nahradí.
Dejte nám o sobě vědět, těšíme se na vás!

Baví vás pracovat s dětmi, máte trochu volného času a srdce na pravém místě? Umíte vyrábět ze dřeva, hrát na piano, naučit děti lakros, vysvětlit jim hypotéku nebo třeba jenom číst Robinsona?

Mapa dětských domovů